پیش‌بینی ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال ۱۳۹۵ و تک رقمی شدن نرخ بیکاری

تاریخ انتشار: 3 سال پیش موضوع: اخبار استخدامی

پیش‌بینی ایجاد 400 هزار شغل در سال جاری

یک کارشناس بازار کار تحقق وعده تک رقمی شدن نرخ بیکاری تا پایان سال ۱۳۹۵ را دور از انتظار دانست و پیش‌ بینی کرد تا پایان امسال ۴۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود.

حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اگر می خواهیم نرخ بیکاری تا پایان سال ۱۳۹۵ تک رقمی شود باید رشد اقتصادی حاصل شود و مشکلات سرمایه در گردش بنگاه‌ها به حداقل برسد.

وی افزود: بر اساس شرایط اجتماعی و اقتصادی حاکم بر کشور بعید است نرخ بیکاری مسیر تک رقمی شدن را طی کند البته به عقیده بنده میزان بیکاری بیش از آن چیزی است که مراجع رسمی اعلام می کنند.

این کارشناس بازار کار پیش بینی کرد: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۴۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد نشود چرا که سرمایه‌گذاری لازم در این خصوص صورت نگرفته است.

وی درعین حال اقدام دولت در حمایت از بنگاههای خرد و کوچک و متوسط را قابل توجه دانست و گفت: دولت از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی کرده که بخشی از بنگاه‌های کوچک مستقر در شهرکهای صنعتی را حمایت کند.این حمایتها عمدتا مبتنی بر تسهیلات بانکی است و قرار است از طریق سیستم بانکی سرمایه در گردش آنها تامین شود.

به گفته حاج اسماعیلی، دولت مصمم است با همکاری شبکه بانکی، مشکل سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی کوچک و شهرکهای صنعتی را حل کند و پیش‌بینی کرده از این محل،‌ بین ۱۳۰ هزار تا ۱۵۰ هزار شغل احیا شود.

کارشناس بازار کار همچنین با اشاره به برنامه دولت برای استخدام دولتی ۳۰ هزار نفر، اظهار کرد: برای تحقق این هدف باید عده‌ای در دستگاه‌های دولتی بازنشسته شوند تا دولت این استخدام‌ها را ضرورت دهد و راه برای ورود نیروهای جدید باز شود.

 

خبر: پیش‌بینی ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال جاری – خبرگزاری دانشجویان ایران


دیدگاه کاربران