سالانه در سطح کشور نیازمند ایجاد ۸۰۰ هزار شغل هستیم

تاریخ انتشار: 4 سال پیش موضوع: اخبار استخدامی

اشتغال زایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سالانه در سطح کشور نیازمند ایجاد ۸۰۰ هزار شغل هستیم و باید به سمت مشاغلی برویم که بتوانیم بطور متوسط برای هر خانوار ۱٫۵ شغل ایجاد کنیم و این مهم را در برنامه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا در کهگیلویه و بویراحمد، علی ربیعی در نشست هم اندیشی با تشکلهای کارگری و کارفرمایی، تعاونی ها و سازمانهای مردم نهاد با بیان اینکه وزیر کارگران و بیکارانم و نگران بیکاران و دنبال کار برای آنها هستم، افزود: رییس جمهوری در رابطه با کارگران و مسایل کار و کارگری توجه خاصی دارد.

وی اظهارکرد: شرایط کشور طوری است که باید جهش کنیم، با رهنمودهای مقام معظم رهبری شرایطی فراهم شد که باید امروز از آن استفاده کنیم و وضع کشور را تغییر دهیم.

ربیعی تصریح کرد:همه سعی ما بر اینست که اعتماد را در جامعه و کشور افزایش دهیم و نیازمند سرمایه گذاری در کشور برای ایجاد مراکز تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک هستیم.

وی با بیان اینکه ۸۶ درصد کارگران کشور در شرکت های کوچک و خرد مشغول به کارند، ادامه داد: در کشور نیاز به سرمایه گذار خارجی داریم نه اینکه بازار خود را همچون سالهایی که تجربه واردات انگور به کشور را هم داریم، در اختیار کالاهای خارجی دیگر کشورها قرار دهیم.عده ای فکر می کنند با مخالفت با دولت یازدهم مشی سیاسی را دنبال می کنند در حالی که موفقیت دولت تدبیر و امید موفقیت جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: نیاز به افرادی داریم که پشت به پشت هم با آرامش و در کنار هم برای توسعه و پیشرفت کشور کار کنیم تا زندگی همراه با رفاه نسبی را داشته باشیم که دور از دسترس نیست. با امید به آینده‌ای درخشان باید بتوانیم موانع پیش رو را برداریم.

وی با بیان اینکه آرامش به اقتصاد کشور بازگشته است،افزود:امسال نیز همچون سال گذشته که رشد داشته ایم سه درصد رشد را تجربه خواهیم کرد. سرمایه گذاری کوچک و خرد راه ایجاد استغال پایدار است. دولت تدبیر و امید در کنار بحت اقتصادی به سیاستهای رفاهی و زندگی اقشار دهک های پایین کشور نیز می اندیشد.

وی تصریح کرد:نظام بیمه ای در دولت یازدهم توانست ۱۰ میلیون نفر را در کشور بیمه کند و امروز دفترچه های بیمه که قبلا ارزش چندانی نداشتند به ارزش نسبی رسیده اند اما کافی نیست و باید ارتقاء بیشتری پیدا کند. در سیاستهای توزیع غذایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به سفرهای تهی را برنامه ریزی کرده ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با رنج بزرگ شده و رنج مردم را می بیند،عنوان کرد: دولت یازدهم و آقای روحانی همیشه در کنار کارگران و محرومان است و این اقشار را فراموش نخواهد کرد که امیدواریم بتوانیم هر روز زندگی مردم را ارتقاء دهیم.

ربیعی با اشاره به مسکن اجتماعی در کشور عنوان کرد:کارهای نهایی طرح مسکن اجتماعی در حال انجام است که از مستمری بگیران تأمین اجتماعی آغاز خواهد شد و بازنشستگان و افراد تحت نهادهای حمایتی در مراحل بعدی قرار خواهند گرفت.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اولویت دولت تدبیر و امید در برنامه ششم حذف نابرابرها از برخی استانهاست، بیان کرد:استان کهگیلویه و بویراحمد جزو این استانها قرار دارد و تلاش خواهیم کرد که در برنامه های توسعه ای از نابرابریهای این استان بکاهیم.


دیدگاه کاربران